Biedronka

Gazetka Biedronka

biedro 15.07.jpg
obowiązuje do 2015-07-15

Gazetka Biedronka-Harmonia Smaków

biedro do 22.11.jpg
obowiązuje do 2011.11.22

Odkąd w 1997 roku Jeronimo Martins odkupił od poznańskiego Elektromisu około 200 sklepów Biedronka, sieć stała się jedną z najprężniej rozwijających się supermarketów w Polsce. Dziś na naszym rynku istnieje już ponad 1800 sklepów, w ponad 750 miejscach. Jak to możliwe, że zaczynając od kilku supermarketów z małą ilością towaru, przerodziła się w jeden z największych i najlepszych jakościowo miejsc handlu?
Biedronka należy do spółki akcyjnej Jeronimo Martins Dystrybucja, która wzięła nazwę od wyżej już wspominanego przedsiębiorcy. Jest to największa pod względem ilościowym sieć oferująca artykuły spożywcze i gospodarstwa domowego. Zatrudnia ponad 36 tysięcy pracowników, którzy służą uśmiechem i poradą w razie potrzeby.
Bez wątpienia jedną z największych zalet sklepów jest oferowanie ponad 500 produktów produkowanych w Polsce. Każdy klient wie, że to co wyprodukowane we własnym kraju jest najlepsze i najchętniej skłania się do zakupu takiego produktu. Dodatkową zachętą są codzienne promocje, dzięki którym można nabyć różne produkty po naprawdę okazyjnych cenach. Dzięki gazetkom promocyjnym, które rozpowszechnione są w całej Polsce, konsument ma możliwość zorientowania się w bogatej ofercie produktów i złapania cenowej okazji.
Kolejnym plusem sieci Biedronka jest to, iż w swojej ofercie posiada produkty z najwyższej półki. Z roku na rok w asortymencie sklepowym pojawiają się nowe propozycje, które zaskakują z jednej strony swoją jakością, a z drugiej niebagatelnie niską ceną. Wśród przykładowych artykułów można wymienić np. makarony z mąki Durum, które w innych sklepach o wiele więcej kosztują. Są to bardzo zdrowe makarony, gdyż nie tuczą, dlatego też należą do pożądanych i często wybieranych przez osoby będące na diecie. Godny uwagi jest także chleb na zakwasie. W dzisiejszych czasach taki wypiek bez sztucznych barwników i konserwantów wymaga wydania fortuny. Jednak Biedronka oferuje go w bardzo przystępnej cenie, nic więc dziwnego, że codziennie w mgnieniu oka znika ze sklepowych półek.
Każdemu klientowi Biedronki znane są promocje na artykuły gospodarstwa domowego. Sieć bardzo często wprowadza do swojej oferty patelnie, kosze na bieliznę, czy też odzież dobrej jakości, po promocyjnych cenach. Przykładowo, za 3 kosze na bieliznę płacimy tyle, ile za jeden taki sam w innym sklepie.
Nic więc dziwnego, że za swoje zasługi sieć została trzykrotnie nagrodzona cennym tytułem Superbrands. w 2001 roku natomiast uznano ją za piątą Najcenniejszą Polską Markę przez dziennik "Rzeczpospolita".